A Milano 2004-ben debütált Antonia Astori és Nicola del Ponti remekműveként. Saját blogomban korábban 2006-ra tettem az alkotás dátumát, ezen téves információt ezúton javítanám! Aki látott már szépet, annak is fejtörést okoz, hogy mire is hasonlít ez a radiátor. Ugyanis, ez egy design radiátor. Személy szerint engem a '60-as éveket idéző formájával ragadott meg. 2009-ben ADI Design Index a legjobb olasz design terméknek választotta.
2500 €-tól indul az ára, de ez sem riasztja el rajongóit. 7 féle szín közül választható, szabadon álló és fali rögzítésű kivitel rendelhető egyaránt. Formavilága mozgalmas, és jól álcázza mi is ez valójában. Szobor szerű megjelenése megtévesztő, de amint az a termék fotókon is látható, különböző stílusú enteriőrök radiátor megoldásaként könnyedén applikálható, nagyon hálás darab!
Míg az első képen a márvánnyal, modern bútorokkal szinte egybe olvad fehérsége, egy sötét falon klasszikus bútorral tökéletesen alátámasztja korábbi meglátásomat, s eme kontraszt garantáltan mély benyomásokat hagy vendégeinkben.
Milánó után Barcelona, utazzunk Európa nagyvárosaiba! Variáljunk a színekkel bátran. Az olaszok diktálta lakberendezés kevésbé konvencionális, mindig úgy gondolok rájuk, hogy nagyon lazák. A színes radiátor még mindig nincs annyira a köztudatban. A képen látható kompozícióba 10-ből 12 ember tette volna be a fehér radiátort, de mindig gondolkodjunk előre, és legyünk merészek! Ha már áldozunk valamire, akkor nagyot alkossunk!
Nem tudom, ki-hogy van vele, de az univerzális dolgok mindig lenyűgöznek. A szabadon álló Milano radiátor egyrészről attrakció, téralakító, többed magával térelválasztó, fénytörő és formabontó. Fürdőszobai radiátorként is funkcionálhat. Sőt, ha igazán büszkék vagyunk szerzeményünkre, igen is kitesszük az ablakba!
Vendég "kibic": Fuchs Mercédesz
Kedvencem oldalam: www.szinesradiator.hu
Lájkold be TE is: Senia Group